• image
  • image

belka studies

Modern specializations

 

 

belka education

Excellent prepared staff

 

 

belka laboratories

Perfectly equipped laboratories

 

 

 

belka news

INSiB na "Tygodniu profilaktyki"

w ZSP nr 3 w Siedlcach

7

W dniach 18-22 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimanazjalnych nr 3 w Siedlcach miał miejsce "Tydzień profilaktyki" poświęcony głównie problematyce uzależnień. W piątek 22 stycznia wykład skierowany do uczniów szkoły na temat "Współczesne oblicza zagrożeń" wygłosił pracownik naszego Instytutu dr Paweł Szmitkowski. Przedstawione treści spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaowocowały ożywioną dyskusją.

INSiB na Uniwersytecie Dziecięcym

10

W sobotę 23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia pt. "Samoochrona w sytuacjach nadzwyczajnych" poprowadził dr Paweł Szmitkowski z naszego instytutu.  Powadzący opowiedział o tym jak zachować się i gdzie szukać pomocy w razie wystąpienia np. pożaru lub powodzi. Dzieci poznały dźwięk syren alarmowych, dowiedziały się co powinny zabrać ze sobą w przypadku ewakuacji, a także oglądały i przymierzały różnego rodzaju maski przeciwgazowe. Pod koniec zajęć przeprowadziliśmy niezwykle sprawnie ćwiczenie z ewakuacji.

nato szczyt

Chcesz wziąć udział w przygotowaniach do Szczytu NATO w Warszawie?

Wyślij swoje zgłoszenie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort poszukuje kandydatów na wolontariuszy do obsługi Szczytu NATO, który odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 roku w Warszawie.

Kandydat powinien posiadać znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (najlepiej potwierdzonej certyfikatem) oraz znajomość drugiego języka obcego na poziomie komunikatywnym (preferowany język francuski). Wymagania dodatkowe: doświadczenie w przygotowaniu i realizacji spotkań (opcjonalnie konferencji, wizyt i innych przedsięwzięć o znacznej liczbie uczestników), komunikatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych i nieoczekiwanych, dyspozycyjność.

Nowa punktacja "Doctriny"

Na podstawie Komunikatu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 18 grudnia 2015 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikację w tych czasopismach, wydawane przez Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa czasopismo "Doctrina" znajdujące się na liście B otrzymało 9 punktów. Serdecznie zachęcamy do publikowania .